Как Зелената сделка на ЕС влияе на индустрията за домакински уреди?

Какво представляват микропластмасите? Защо всички батерии не могат лесно да се сменят от потребителите? Каква роля трябва да играят цифровите решения за постигането на зеления преход? Защо е важен енергийният етикет? Екипът на APPLiA се срещна с група бизнес студенти от Karel de Grote-Hogeschool of Antwerp в Антверпен и BFH Wirtschaft of Bern , за да отговори на техните въпроси относно въздействието на европейската политика върху сектора.

Екипът по околна среда се занимава с различни въпроси. От причината, поради която всички батерии във всички уреди не са лесно отстраними от потребителите, до важността на внимателното избиране на материалите в опаковките и разпределянето на правилното пространство, за да се гарантира безопасността на продуктите, но и как правилното изхвърляне на електронни отпадъци помага да се поддържат критичните материали в цикъл, което води до по-малко отпадъци, като същевременно се намаляват въглеродните емисии. Друга точка, която студентите намират за особено интригуваща, е тази на микропластиката. Какви са те и техните последици за околната среда и нашето здраве.

След това екипът за цифрови технологии и конкурентоспособност се зае както с цифровата, така и с търговската политика. По отношение на търговията беше представена необходимостта от законодателно предложение относно продуктите надолу по веригата, за да се предотврати изместването на въглеродни емисии, т.е. CBAM. Това беше последвано от дискусия по въпроса колко кибер-сигурни са нашите домакински уреди, особено когато става въпрос за защита на данните на потребителите чрез законодателство.

Енергийният екип завърши деня, като подчерта значението на водещите цели на Европейската комисия “Готови за 55 пакета” и енергийния етикет на ЕС по отношение на това Европа да създаде своя собствена устойчива енергийна система. Постоянният ангажимент на промишлеността за постигане на устойчивост на продуктите и по този начин на ефективното използване на ресурсите беше посочен като основен за постигането на определената цел на ЕС в областта на климата за намаляване на емисиите с най-малко 55% като част от пакета. И накрая, беше разкрито как енергийният етикет е от полза за джобовете на потребителите, като същевременно управлява най-иновативните и енергийно ефективни решения за индустрията.

Полезни контакти

Екип Околна среда

Korrina Hegarty, APPLiA Environment Policy Director – korrina.hegarty@applia-europe.eu

Naomi Marc, APPLiA Environment Policy Manager – naomi.marc@applia-europe.eu

Franziska Decker, APPLiA Environment Policy Officer – franziska.decker@applia-europe.eu

Енергиен екип

Matteo Rambaldi, APPLiA Energy Policy Director – matteo.rambaldi@applia-europe.eu

Giulia Zilla, APPLiA Energy Policy Manager – giulia.zilla@applia-europe.eu

Екип за дигитални технологии и конкурентоспособност

Michal Zakrzewski, APPLiA Digital & Competitiveness Policy Director – michal.zakrzewski@applia-europe.eu

Alvaro Vilas, APPLiA Digital & Competitiveness Policy Officer – alvaro.vilas@applia-europe.eu

Комуникационен екип

Federica Lavoro, APPLiA Communication Manager – federica.lavoro@applia-europe.eu 

John Byrne, APPLiA Communication Officer – john.byrne@applia-europe.eu 

http://www.applia-europe.eu/